Kõrgrõhu-elavhõbelamp

Valgustite tüübid | 5. juuni 2018

Kõrgrõhu-elavhõbelamp (high pressure mercury lamp; die Quicksilberdampf-Hochd- rucklampe; rtutnaja lampa võsokogo davlenija), GE patent 1934. aastast. Need on lambid – luminofoorkattega või ilma – elavhõbedaauru partsiaalrõhuga püsirežiimis 102… 106 Pa

Külmas lambis on rõhk madal. Kaarlahendus soojendab klaaskolbi, sellest soojeneb täite- aine aur ning rõhk lambis kasvab.

Elavhõbedaaurus tekib kõrglahendusel nii ultraviolettkiirgus kui ka nähtav valgus. Kui kolvi sisepinnale on kantud luminofoor (ütriumvanadaat), siis lisab see ultraviolettkiirgusele spektri punase osa. Kasutatakse välisvalgustuses, näiteks jalakäijatealadel, promenaadidel, parkides, aedades, jalutusteedel ja müügitänavatel.

Soojema valgusvärvusega lambid on eriti sobivad ühe-ja mitmelambiliste valgustite jaoks sisevalgustuses, näiteks fuajeedes, rahvarohketes ruu­mides ja hallides ning muudes pikaajalistes dekoratiivsetes valguslahendustes. Külma tooniga standardlambid sobivad üldvalgustuseks liikluses ja tööstushoonetes. Et nende vaigusviljakus on väiksem kui nt naatrium lampidel, on nad käesoleval ajal kasutusel suhteliselt harva.

hp_lamp

Smelta OÜ tänase kuupäevaga on edukalt lõppenud mitmekümneid valgustusprojekte Eestis, Lätis ja Soomes. Meie klientide hulka kuuluvad Schenker, VIA 3L, Preemia, Balbiino, Leibur, DBT, Tikkurila. Võta meiega ühendust ja leiame ka sinu ettevõttele kõige sobivaima lahenduse!
Uuri lähemalt

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.